Search

Suprastin

Suprastin adalah ubat antihistamin generasi ke-1 dan digunakan sebagai antiallergik untuk kegunaan sistemik. Sebelum digunakan, anda mesti membaca arahan secara terperinci!

Mekanisme tindakan

Chloropyramine - bahan aktif Suprastin, adalah penghalang reseptor H1-histamin yang bertanggungjawab terhadap perkembangan reaksi alahan.

Sekali dalam tubuh manusia, alergen dengan penyertaan antibodi membentuk kompleks imun, yang menetap di sel khusus - basofil.

Selanjutnya, pecah basofilik dan pembebasan mediator peradangan berlaku, yang utama adalah histamin. Bengkak, kemerahan, demam setempat, sakit dan fungsi terjejas diperhatikan di tapak alergen.

Menyekat kepekaan terhadap histamin, Suprastin menghalang semua kesannya dan menghalang perkembangan tindak balas alergi.

Farmakokinetik

Apabila diambil secara lisan, Suprastin diserap sepenuhnya dari saluran gastrousus.

Kesannya dicapai dalam masa 15-30 minit dan mencapai 8 jam.

Kepekatan maksimum dalam plasma darah diperhatikan dalam 1-2 jam pertama.

Diagihkan dengan baik ke seluruh badan.

Metabolized oleh hati, diekskresikan dalam bentuk metabolit dalam air kencing.

Borang pelepasan

  • 25 mg tablet, №20;
  • penyelesaian d. / suntikan 20 mg, 1 ml ampoule, №5

Foto: Dua bentuk pelepasan

Faedah

  • terbukti prestasi tinggi;
  • kesan terapeutik yang cepat dan ketara;
  • bioavailabiliti tinggi, tanpa mengira kaedah permohonan;
  • kemungkinan penggunaan dalam penyediaan penjagaan kecemasan kerana kehadiran borang suntikan;
  • tidak berlebihan dengan penggunaan yang berpanjangan, kerana ia tidak terkumpul di dalam badan;
  • kemungkinan penggunaan pada bayi berumur 1 bulan;
  • pengelolaan kesan klinikal, kemungkinan menggabungkan antihistamin dengan jangka panjang untuk pemanjangan;
  • kemungkinan penggunaan untuk rawatan rhinitis bukan alergi disebabkan oleh tindakan antikolinergik, yang ditunjukkan oleh penurunan dalam bersin, rhinorrhea, kesakitan dan penyumbatan hidung;
  • kesan anestetik tempatan;
  • kesan antiemetik dan anti-pam;
  • kesan antiprurit, sedatif dan hipnosis, terutamanya penting dalam dermatitis alahan dan dermatosis prurit lain;
  • jangka pendek kesan sampingan yang mungkin disebabkan oleh pengumpulan yang rendah dalam badan;
  • Kekurangan kesan kardiotoksik seperti pada antihistamin generasi kedua;
  • kualiti asing asal semua komponen dadah;
  • kos rendah

Cara minum Suprastin dengan alahan

Pil alahan Suprastin perlu diambil dengan makanan dan minum banyak cecair.

Berapa banyak minum

Suprastin perlu minum 1 tablet 3-4 kali sehari.

Dos harian maksimum ialah 100 mg (4 tablet).

Anda perlu minum 5-7 hari, tetapi rawatan dianggap lengkap selepas kehilangan gejala alergi.

Dengan manifestasi kesan sampingan dadah perlu dibatalkan.

Bagaimana untuk menetapkan suntikan

Ampoules Suprastin untuk alahan disuntik intramuscularly, dos harian untuk orang dewasa 1-2 keping.

Untuk alergi akut dan teruk atau kejutan anaphylactic, suntikan intravena disyorkan, diikuti oleh suntikan intramuskular atau pil.

Apa yang lebih baik - tembakan atau pil

Pilihan antara bentuk pelepasan bergantung kepada banyak faktor:

  • keterukan dan kadar perkembangan reaksi alahan;
  • umur;
  • berat badan pesakit.

Sekiranya tiada kecemasan, adalah lebih baik bagi orang dewasa untuk mengambil pil.

Ampoules hanya digunakan untuk manifestasi alahan yang teruk, tidak mungkin untuk mengambil pil secara lisan (contohnya, kehilangan kesedaran), atau pada kanak-kanak kecil kerana kemudahan dos mengikut berat tubuh, berbeza dengan tablet.

Petunjuk

  • rhinitis alah;
  • konjunktivitis;
  • urtikaria;
  • hubungi dermatitis;
  • tindak balas alahan terhadap makanan, ubat, gigitan serangga, sinaran ultraviolet;
  • gatal;
  • sebagai sebahagian daripada terapi kombinasi untuk reaksi anaphylactic sistemik dan angioedema.

Contraindications

  • intolerans individu terhadap komponen termasuk dalam komposisi;
  • melegakan serangan asma;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • ulser perut;
  • infark miokard akut;
  • arrhythmia;
  • mengambil kumpulan antidepresan tertentu;
  • ischuria, hiperplasia prostat;
  • hipersensitiviti kepada derivatif etilenediamine lain.

Berlebihan

Ubat ini boleh diterima dengan baik dan dalam dos yang disyorkan tidak menyebabkan overdosis, walaupun dengan rawatan jangka panjang.

Gejala-gejala overdosis adalah mungkin dengan lebihan sengaja atau tidak disengajakan dos yang disyorkan.

Pada orang dewasa bermula:

  • halusinasi;
  • gangguan kesedaran;
  • kebimbangan tidak munasabah, bergantian dengan perencatan;
  • koordinasi terjejas dan pergerakan motor, dengan perkembangan athetosis dan sawan.

Pada kanak-kanak kecil berlaku:

  1. pengujaan sistem saraf pusat;
  2. mulut kering muncul;
  3. Pelaporan murid berlaku;
  4. hiperemia muka dan badan;
  5. takikardia bermula, gangguan kencing, demam; dalam kes-kes yang teruk boleh menjadi koma.

Dalam 12 jam pertama selepas pentadbiran lisan dadah, anda mesti:

  1. Terapi detoksifikasi: lavage gastrik, penggunaan penyerap;
  2. terapi gejala tekanan darah rendah dan respirasi;
  3. menjalankan resusitasi jika perlu.

Tiada penawar yang spesifik.

Adakah kesan sedatif

Suprastin mempunyai kesan sedatif dan hipnosis. Melambatkan aktiviti sistem saraf, mengurangkan reaksi dan kepekatan.

Apa yang anda perlu ketahui apabila membeli mata jatuh daripada alahan untuk kanak-kanak sehingga setahun? Jawapannya ada di sini.

Penting untuk mengetahui

  • bentuk ubat kanak-kanak itu tidak hadir, ampoules ditetapkan untuk kanak-kanak dari 1 bulan, tablet dibenarkan dari 3 tahun;
  • tidak boleh diambil semasa kehamilan dan penyusuan;
  • alkohol meningkatkan kesan sampingan yang mungkin;
  • kerana kesan sedatif, ubat ini dikontraindikasikan pada pemandu dan orang yang pekerjaannya memerlukan kepekatan yang tinggi pada masa awal terapi. Dengan rawatan selanjutnya, selepas berunding dengan doktor, dos ubat dan tempoh rawatan dipilih secara individu;
  • ubat tidak boleh diambil dengan penyakit gastrousus, glaukoma, adenoma dan serangan asma;
  • apabila digabungkan dengan ubat-ubatan yang mempunyai kesan toksik pada alat pendengaran, Suprastin dapat menutup tanda-tanda pertama akibat penghapusan edema;
  • dalam penyakit hati atau buah pinggang, mungkin perlu menyesuaikan dos;
  • tablet mengandungi laktosa, oleh itu tidak disyorkan untuk pesakit yang kekurangan laktase atau galaktosemia;

Ciri-ciri penggunaan pada kanak-kanak

  • 1-12 bulan: ¼ ampul (0.25 ml);
  • 1 tahun - 6 tahun: ½ ampul (0.5 ml);
  • 6-14 tahun: ½ - 1 ampul (0.5-1 ml).

Dos harian maksimum untuk kanak-kanak tidak melebihi 2 mg / kg berat badan.

Preskripsi untuk wanita hamil

Suprastin tidak ditetapkan semasa kehamilan, kerana ia boleh menyebabkan akibat yang tidak menentu bagi janin.

Pelantikan semasa penyusuan

Ubat tidak ditetapkan semasa menyusui, kerana ia menembusi susu ibu.

Video: Cara membuat suntikan

Kumpulan pesakit khas

  • pada pesakit dengan penyakit hati, kerana penurunan metabolisme, pelarasan dos ubat mungkin diperlukan;
  • dalam pesakit yang mengidap penyakit ginjal, disebabkan penurunan pengurangan dadah, sering kali perlu mengubah rejimen dos atau menyesuaikan dos;
  • Orang tua, habis-habisan orang harus mengambil ubat dengan berhati-hati ekstrem kerana manifestasi kerap pening dan peningkatan rasa mengantuk dalam kategori ini.

Interaksi dengan ubat lain

  1. potentiasi kesan satu sama lain diperhatikan dengan penggunaan serentak Suprastin dan sedatif atau ubat hipnosis, derivatif asid barbituric, penenang, analog sintetik kumpulan opioid, antidepresan trisiklik, atropin;
  2. Kesan antikolinergik Suprastin meningkat dengan penggunaan perencat monoamine oxidase;
  3. alkohol meningkatkan kesan sampingan dadah, menyebabkan tidak serasi dengan rawatan dengan Suprastin;
  4. 3-4 hari sebelum pelepasan ujian alergi kulit, ubat itu harus dibatalkan.

Syarat pembebasan dari farmasi

Tablet boleh dibeli tanpa preskripsi doktor, ampul - dengan ketat oleh preskripsi.

Keadaan penyimpanan dan jangka hayat

Suhu penyimpanan ubat dari 15 hingga 25 C.

Teruskan dalam pembungkusan asal, dari jangkauan kanak-kanak.

Hayat rak - 5 tahun. Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh!

Dasar harga

Suprastin tergolong dalam kategori harga purata.

Bergantung kepada rantau dan farmasi, harga tablet berbeza dari 120 rubel, untuk ampul daripada 150 rubel.

Sebagai perbandingan dengan dadah asing yang lain, Suprastin adalah salah satu yang paling berpatutan dan kos efektif.

Analog

  1. Chloropyramine-ESCOM - ampul 1 ml 5, 10 atau 20 pek. Pengilang OAO NPK ESKOM, Rusia;
  2. tablet chloropyramine nombor 10, 20 setiap pek; No. 10, 20, 30, 40, 50, 60 dan 100 di bank. Pengilang Atoll LLC, Rusia.

Soalan yang kerap ditanya

Mengapa dadah tidak membantu dan apa yang perlu dilakukan?

Ubat tidak membantu dengan:

  1. dos yang salah atau kekerapan mengambil ubat. Pada dos yang lebih rendah di bawah ambang, kesannya mungkin tidak hadir.
  2. penyalahgunaan ubat. Untuk penyerapan penuh Suprastin dari saluran pencernaan, ia harus diambil dengan makanan, kerana persekitaran asid yang diperlukan dicipta di dalam perut.
  3. misdiagnosis. Sekiranya ubat diambil mengikut arahan, tetapi kesannya tidak diikuti, kemungkinan diagnosisnya tidak betul.

Keputusan yang paling tepat ialah mencari bantuan daripada pakar.

Bagaimana untuk memilih pil yang berkesan dan murah untuk alergi? Baca artikel.

Kaedah yang boleh dipercayai untuk merawat ubat alahan rakyat, pada.

Adakah reaksi kepada ubat itu sendiri?

Intoleransi individu terhadap dadah atau komponen individunya adalah mungkin bagi mana-mana orang, tetapi alahan dadah berlaku sangat jarang, dalam kurang daripada 15% kes.

Atau mungkin Tavegil lebih baik?

Ubat adalah sama dalam tindakan dan kesan, tetapi dalam setiap kes akan menunjukkan sifat mereka dengan cara yang berbeza.

Pilihan ubat akan bergantung pada usia pesakit dan spesifik karyanya.

Keuntungan yang signifikan dari Suprastin adalah kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak kecil.

Tavegil dilantik untuk kanak-kanak hanya dari 6 tahun. Tidak seperti Suprastin, Tavegil tidak mempunyai kesan hipnosis yang ketara, tetapi ubat pelali ada.

Suprastin, yang merupakan ubat generasi lama, kekal sebagai ubat terlaris di Rusia selama lebih dari 3 tahun.

Kelajuan tindakannya, keterukan kesannya dan pelbagai penggunaan, baik pada orang tua maupun pada anak-anak dari usia yang sangat muda, memungkinkan untuk mentadbirnya dalam hampir semua kategori pesakit dengan manifestasi alergi terhadap keparahan apa pun.

Cara mengambil suprastin sebelum makan atau selepas

Minum suprastin sebelum atau selepas makan

Orang-orang yang terpaksa berhadapan dengan tindak balas alergi tahu secara langsung apa tablet Suprastin: apa yang mereka bantu, apa akibatnya dan sebagainya. Ubat ini dipasarkan sebagai berkesan dan murah. Ia seolah-olah bahawa ulasan mengenai beliau hanya boleh positif. Walaupun begitu, pil alergi "Suprastin" dinilai oleh pesakit secara berbeza.

Artikel hari ini akan memberitahu anda mengenai ciri-ciri ubat ini. Anda boleh membaca maklumat dari arahan dan mengetahui apakah analog "Suprastin." Perhatikan hakikat bahawa apa-apa rawatan diri sering berakhir dengan masalah. Jika anda benar-benar mahu menyingkirkan masalah ini, maka rujuk kepada doktor.

Dapatkan pengenalan dengan ubat

Imunologi menewaskan ALARM! Menurut data rasmi, yang tidak berbahaya, pada pandangan pertama, alahan setiap tahun memerlukan berjuta-juta nyawa. Alasan untuk statistik yang dahsyat itu adalah PARASITES, dipenuhi di dalam badan! Terutama berisiko adalah orang yang menderita.

Sering kali, pesakit mempunyai soalan mengenai pil "Suprastin": dari apa yang membantu, bolehkah mereka diambil tanpa doktor, adakah ubat itu mempunyai reaksi buruk dan adakah ia dibenarkan untuk diberikan kepada kanak-kanak? Sebelum menjawabnya, anda perlu mengenali ubat tersebut. Obat Suprastin dihasilkan dalam dua bentuk: tablet dan cecair untuk pentadbiran intravena atau intramuskular. Dalam kes ini, kita berminat dengan pil. Suntikan digunakan dalam patologi akut, terutamanya oleh pakar perubatan.

Komposisi satu pil adalah bahan aktif chloropyramine hydrochloride. Seratus miligram komponen ini terkandung dalam empat tablet. Ini bermakna bahawa satu kapsul mempunyai komposisinya 25 mg bahan dadah. Terdapat ubat yang terdapat 10 tablet dalam lepuh. Satu pek berisi 2 lepuh seperti itu. Berapa banyak "Suprastin" dalam pil? Harga dadah adalah sekitar 150 rubel. Pil adalah kecil, di satu pihak adalah nama dadah, dan di sisi lain adalah risiko untuk memudahkan pemisahan dadah.

Tindakan dadah

Bagaimanakah tablet "Suprastin"? Apa yang mereka bantu? Dari arahan untuk digunakan, anda boleh mengetahui bahawa ubat anti-gergasi. Ubat ini mempunyai kesan antihistamin dan antiprurit yang jelas. Tablet mempunyai anti-radang, kesan anti-edema. Mereka mempunyai kesan antispasmodik sederhana. Selepas digunakan, ubat menghalang pengeluaran protein, yang terbentuk apabila bersentuhan dengan perengsa.

Ramai yang berminat dalam persoalan berapa banyak "Suprastin" berfungsi? Dalam tablet, ubat itu mula bekerja sedikit lewat daripada dalam bentuk cecair. Kesan maksimum dicapai dalam masa dua jam selepas pengingesan. Ubat ini mempunyai kesan ketara selama 4-8 jam. Banyak bergantung pada sebab penggunaannya. Pertimbangkan keadaan di mana penggunaan ubat-ubatan adalah dinasihatkan.

Tablet "Suprastin": apa yang membantu?

Ubat ini ada dalam senarai ubat-ubatan yang selamat dan selamat. Anda boleh membelinya tanpa preskripsi di mana-mana farmasi. Menarik dan harga ubat. Setiap orang mampu membeli ubat ini. Tetapi jangan ubat sendiri. Doktor sangat menasihatkan: jika anda mempunyai alergi atau anda ingin menghalangnya, pastikan anda berjumpa doktor. Hanya doktor yang boleh menentukan sama ada Suprastin akan berkesan dalam kes anda.

Arahan untuk tablet menggunakan mengesyorkan penggunaan petunjuk berikut:

  • konjunktivitis alah dan rhinitis;
  • demam hay dan demam hay;
  • penyakit serum dan urticaria;
  • alahan terhadap makanan dan dadah;
  • penggunaan bahan kimia secara tidak sengaja atau pendedahan alergen pada kulit;
  • edema ringan;
  • tidak bertoleransi terhadap rambut binatang peliharaan dan debunga tumbuhan tertentu;
  • ekzema akut dan kronik, penyakit alergi lain pada kulit;
  • gigitan serangga;
  • dalam terapi kompleks untuk otitis, jangkitan virus dan bakteria.

Ubat ini harus diganti dengan bentuk lain dalam alahan yang teruk: angioedema, angioedema, kejutan anaphylactic, dan dalam keadaan lain apabila campur tangan kecemasan diperlukan dalam keadaan pesakit.

Penggunaan dadah dalam demam putih

Apa yang tidak memberitahu pengguna mengenai arahan "Suprastin" ubat untuk digunakan? Tablet, ternyata boleh digunakan untuk menghilangkan demam. Jika haba tidak dapat dikurangkan oleh apa-apa - ubat antipiretik hanya tidak berkesan - ia boleh diterima untuk mengambil campuran lytic.

Lebih sering cara sedemikian diberikan secara intramuskular. Tetapi jika anda tidak tahu bagaimana untuk meletakkan suntikan, maka pil akan menjadi keselamatan anda. Komposisi campuran larut mesti termasuk tiga komponen: antispasmodic, febrifuge, dan antihistamin. Gunakan "Suprastin" dalam dos tunggal minimum. Sebagai antispasmodik, anda boleh menggunakan "Drotaverin" atau "No-Shpu", "Papaverin" atau "Papazol." Antipiretik biasanya mengandungi natrium metamizol. Yang paling biasa digunakan ialah "Analgin". Ia perlu mengambil campuran lytik pada satu masa, tanpa mengganggu ubat. Pra-meneliti apa kata abstrak tentang interaksi tablet "Suprastin" dengan ubat lain.

Kontra digunakan untuk digunakan

Mengambil tablet "Suprastin" tidak boleh diterima untuk setiap pesakit. Sekiranya anda mempunyai kontraindikasi, adalah wajar untuk menolak rawatan. Anda boleh memilih ubat dengan kesan yang sama yang sesuai untuk anda. Tetapi untuk ini, anda perlu berunding dengan doktor.

"Suprastin" dikontraindikasikan dalam tablet dengan kepekaan tinggi terhadap bahan aktifnya, jika terdapat kelewatan dalam pembuangan kencing, semasa serangan asma bronkial. Jangan menetapkan alat untuk ibu hamil dan wanita yang mematuhi penyusuan, kerana bahan aktif boleh masuk ke dalam badan bayi. Perhatikan bahawa senarai sekatan berkembang apabila menggunakan penyelesaian untuk suntikan.

Kaedah permohonan

Ahli imunologi-ahli imunologi Vladimir Abrosimov: "Untuk melupakan alahan selama-lamanya, anda perlukan setiap hari. "

Ambil ubat sebaik-baiknya selepas makan. Oleh itu, anda mengurangkan risiko tindak balas yang merugikan, dan ubat itu diserap secepat mungkin dan betul. Minum pil dengan banyak air. Dos, rejimen dan tempoh rawatan sentiasa ditetapkan oleh doktor secara individu. Sekiranya anda masih enggan melawat doktor, ketik ikuti arahan.

Servis tunggal untuk orang dewasa dan kanak-kanak selepas 14 tahun tidak lebih daripada satu tablet. Setiap hari ia dibenarkan mengambil 75-100 mg bahan aktif. Jumlah ini dibahagikan kepada 3-4 majlis untuk kemudahan anda. Berapa banyak tablet "Suprastin" bolehkah anda minum sehari? Tidak lebih dari empat. Pada masa penggunaan ubat dalam arahan tidak menunjukkan apa-apa. Doktor tidak mengesyorkan menggunakan ubat ini selama lebih daripada 5 hari. Jika anda memerlukan pengambilan ubat lebih lanjut, maka lawatan ke doktor tidak dapat dielakkan.

"Suprastin": tablet untuk kanak-kanak

Pengilang tidak mengeluarkan dadah dalam bentuk kanak-kanak. Tetapi ini tidak bermakna bahawa dadah dilarang untuk kanak-kanak. Dalam dos tertentu, sepadan dengan berat dan umur bayi, tablet digunakan. Adalah penting untuk tidak mengubati diri apabila datang kepada kesihatan anak anda. Ubat tidak boleh digunakan hanya pada bayi baru lahir dan anak-anak pada bulan pertama kehidupan. Ubat tersebut ditetapkan dalam dos berikut:

  • pada tahun pertama, pil suku dua kali sehari;
  • dari satu hingga enam tahun, satu pertiga pil disyorkan 2-3 kali sehari atau setengah hingga dua kali
  • Kanak-kanak dewasa di bawah 14 mengambil separuh pil tiga kali sehari.

Jika kanak-kanak tidak boleh menelan ubat tersebut, maka anda perlu mengisar dadah. Jika perlu, anda boleh mencairkan ubat itu dalam satu sudu air tulen. Bayi boleh menambah alat dalam diet, tetapi ia tidak boleh menjadi sangat panas.

Reaksi buruk

Anda sudah tahu komposisi Suprastin. Dalam tablet, dadah (serta dalam bentuk cecair) boleh menyebabkan rasa mengantuk. Tindak balas ini merujuk kepada sampingan. Tetapi ia hampir selalu timbul. Doktor menggunakan ini dan sentiasa mengambil kira bahawa ubat ini mempunyai kesan hipnosis yang sedatif dan ringan.

Reaksi sampingan termasuk gegaran, pening, insomnia, kerengsaan saraf, pengurangan tekanan, takikardia. Jarang sekali gus menimbulkan alahan. Ia dinyatakan oleh gatal-gatal dan ruam kulit. Pesakit jarang menghadapi aduan tersebut, kerana Suprastin adalah antihistamin.

"Suprastin" dengan minuman beralkohol

Imunologi menewaskan ALARM! Menurut data rasmi, yang tidak berbahaya, pada pandangan pertama, alahan setiap tahun memerlukan berjuta-juta nyawa. Alasan untuk statistik yang dahsyat itu adalah PARASITES, dipenuhi di dalam badan! Terutama berisiko adalah orang yang menderita.

Adalah penting untuk memberi perhatian kepada peraturan berikut: tidak boleh diterima untuk menggabungkan tablet "Suprastin" dengan alkohol. Dengan kombinasi ini, terdapat tamparan yang serius kepada sistem saraf. Seseorang kehilangan koordinasi dan kawalan ke atas dirinya. Perubahan tidak dapat dipertahankan juga berlaku di hati, lapisan perut hancur, usus dan otak terjejas. Kesan sampingan kombinasi ini dikuatkan beberapa kali. Bahkan roh ringan, seperti bir, dilarang keras untuk digunakan semasa rawatan dengan Suprastin.

Keupayaan untuk menguruskan pengangkutan dan melaksanakan kerja penting dalam rawatan

Satu lagi perkara arahan yang perlu anda perhatikan: memandu kenderaan dan kerja yang bertanggungjawab. Seperti yang sudah anda ketahui, ubat ini boleh menimbulkan rasa mengantuk, pening. Perhatian manusia semakin membosankan. Semua ini penuh dengan akibatnya. Oleh itu, pada masa rawatan adalah untuk menolak melakukan tugas kritikal. Jika ini tidak mungkin, maka perlu memilih analog yang selamat dari Suprastin. Tablet ini menghasilkan banyak antihistamin baru.

Penggantian generasi yang berbeza

Jika kita bercakap tentang analog mutlak dadah, yang berdasarkan bahan aktif yang sama, maka ini akan menjadi suntikan Suprastin. Ia juga mungkin untuk menggantikan dadah dengan ubat lain dengan kesan yang sama. Semua formulasi antihistamin dibahagikan kepada generasi. Pertimbangkan analog.

  • Generasi pertama. Ubat-ubatan mempunyai kesan cepat, tetapi jangka pendek. Mereka tidak sesuai untuk kegunaan lama, kerana keberkesanannya berkurang dari masa ke masa. Kelemahannya adalah kesan sedatif, serta banyak tindak balas yang buruk. Kumpulan ini termasuk ubat-ubatan: "Dimedrol", "Tavegil", "Diazolin" dan sebagainya.
  • Generasi ke-2. Ubat tidak mempunyai kesan sedatif, dan mereka boleh diambil hanya sekali sehari - ini adalah tambahan. Ubat tidak ketagihan, mereka boleh dimakan sepanjang tahun. Kesan dadah terus berlanjutan beberapa lama selepas pembatalan mereka. Cara tersebut termasuk: "Zodak", "Tsetrin", "Klarotadin", "Clarisens", "Lomilan", "Claritin" dan banyak lagi.
  • Generasi ke-3. Ubat-ubatan tersebut boleh dikaitkan dengan prodrugs. Secara ringkas, selepas diambil, bahan aktif berubah. Dadah jenis ini tidak menyebabkan kesan sedatif, mereka tidak mempunyai reaksi buruk. Mereka digunakan untuk merawat semua jenis alahan. Kekurangan kos ubat-ubatan ini agak tinggi. Nama perdagangan dadah seperti: "Gismanal", "Treksil", "Telfast" dan sebagainya.

Gantikan ubat "Suprastin" dalam bentuk tablet disyorkan untuk orang yang mengandung kontraindikasi terhadap ubat, wanita hamil dan menyusu. Jika semasa reaksi sampingan rawatan muncul, maka analog komposisi antihistamin juga dipilih.

Meringkaskan

Artikel itu membentangkan anda ubat antihistamin yang berkesan, murah, terbukti dan lama "Suprastin". Dalam tablet, agen digunakan lebih kerap daripada dalam bentuk suntikan. Tetapi dalam setiap kes, doktor mesti membuat cadangan berasingan. Pengguna perlu membaca arahan sebelum mengambil Suprastin. Sihat dan hidup tanpa alergi!

Suprastin adalah ubat anti-gergasi, ahli kumpulan penghalang reseptor histamin, yang bertujuan untuk merawat pelbagai keadaan alergi. Terutama untuk pembaca "Popular mengenai kesihatan" Saya akan mempertimbangkan penerangan ejen farmaseutikal ini.

Oleh itu, arahan Suprastin:

Komposisi Suprastin dan bentuk pelepasan

Bahan aktif dalam penyediaan Suprastin diwakili oleh chloropyramine hydrochloride dalam jumlah 25 miligram per tablet dan 20 mg dalam botol larutan. Pembantu tablet: kanji kentang, natrium karboxymethyl kanji, talc, asid stearat, lactose monohydrate, gelatin. Selain bahan aktif, larutan itu mengandungi air untuk suntikan.

Suprastin ubat boleh didapati dalam tablet, mereka berwarna putih, dengan penunjukan "SUPRASTIN" di satu pihak. Dalam lepuh adalah 10 keping. Di samping itu, penyelesaian yang jelas tersedia, dijual dalam ampul 1 ml. Dadah tablet boleh didapati tanpa preskripsi. Penyelesaiannya dibeli di jabatan preskripsi.

Suprapin tindakan farmakologi

Ubat ini mempunyai tindakan anti-alkali, berdasarkan kemampuan chloropyramine (bahan aktif) untuk menghalang reseptor histamin tertentu, yang mengurangkan keparahan penyakit alergi.

Sebagai tambahan kepada tindakan antiallergik, ubat Suprastin mempunyai kesan farmakologi yang berikut: sedatif, hipnotik, antispasmodik, antikolinergik, lemah hipotensi dan beberapa yang lain.

Penggunaan mana-mana bentuk Suprastin ubat menyumbang kepada penindasan yang berkesan terhadap manifestasi klinikal keadaan alahan: pruritus, bersin, robek, bengkak, dan kemerahan kulit, dan sebagainya.

Di samping itu, ubat ini berkesan walaupun dalam keadaan bronkospastik. Penggunaan Suprastin ubat menyumbang kepada penekanan reaktifitas gentian otot licin bronkus kecil, yang menghilangkan batuk dan kesukaran bernafas.

Kesan yang sama mendasari tindakan hipotensi. Penerimaan mana-mana bentuk ubat membawa kepada penurunan sedikit tekanan darah, yang mesti dipertimbangkan semasa menetapkan.

Apabila meminum bahan aktif ubat - chloropyramine dengan cepat diserap dari usus. Kepekatan terapeutiknya dibentuk selepas 1 - 2 jam. Dengan suntikan intramuskular, kesan ubat itu datang selepas beberapa minit.

Tanpa mengira bentuk tindakan anti-gergasi dadah tidak melebihi 6 jam. Dalam kebanyakan kes, kira-kira 4 jam. Metabolisme bahan aktif berlaku di hati. Derivatif kloropyramine diekskresikan dalam air kencing dan di dalam najis.

Permohonan Suprastin dan dos

Tablet antiallergik murah dan larutan Suprastin ditunjukkan dalam kes berikut:

• Demam hay; • Reaksi alahan terhadap ubat; • Rawatan gigitan serangga; • Rhinitis alahan; • Alergi dermatosis; • Angioedema;

Berikan ubat untuk konjungtivitis alergi.

Kontraindikasi Suprastin untuk digunakan

Penggunaan ubat Suprastin adalah kontraindikasi dalam kes berikut:

• Umur kurang daripada sebulan • Adenoma prostat • Pemburukan ulser peptik • Asma bronkus • Glaukoma penutupan sudut • Ketidakstabilan Chloropyramine • Kegagalan pernafasan • Keperluan untuk mengambil inhibitor MAO;

• Laktasi atau kehamilan.

Kontraindikasi relatif: usia tua (lebih 65), kegagalan berfungsi hati atau buah pinggang, kemurungan sistem saraf, pengekalan kencing, kegagalan jantung.

Permohonan Suprastin dan dos

Bagaimana untuk mengambil orang dewasa Suprastin? Tablet orang dewasa Suprastin ubat yang ditetapkan dalam jumlah 25 miligram sehingga 4 kali sehari, bergantung kepada keparahan gejala penyakit. Lebih baik mengambil dadah semasa makan (untuk mengurangkan kesan merengsa pada perut).

Penyelesaian mesti ditetapkan oleh pakar. Dos yang optimum untuk orang dewasa dalam kebanyakan kes adalah dari 20 hingga 40 miligram (1-2 ml) intramuskular. Dalam keadaan anafilaksis, laluan pentadbiran harus intravena.

Bagaimana untuk mengambil kanak-kanak Suprastin? Bayi - 1/4 tablet 2 kali sehari (0.25 ml sehari). Sehingga 1 tahun sehingga 6 tahun - 1/2 tablet sehingga dua kali sehari (0.5 ml sehari). Dari 6 hingga 14 tahun - 1/2 tablet sehingga tiga kali sehari (0.5 - 1 ml sehari).

Gejala: sawan, kestabilan yang merosot, peningkatan kebimbangan, kemerahan kulit muka, murid yang diluaskan, tekanan darah rendah, koma, halusinasi, keadaan depresi, kekeliruan.

Rawatan: pengenalan ubat-ubatan antiepileptik, pelantikan kafein, phenamine, dan lain-lain langkah simptomatik. Dalam kes-kes yang teruk, ditunjukkan untuk menyambung ke pengudaraan dan langkah-langkah kecemasan.

Kesan Sampingan Suprastin

Penggunaan dadah anti-gergasi Suprastin mungkin disertai oleh kesan-kesan sampingan berikut: kemurungan, kemurungan, koma, halusinasi, sawan, dilatasi murid, kelemahan, mengantuk, pening, loya, cirit-birit, sakit perut, pengekalan kencing, mulut kering.

Chloropyramine-Ferein, Supramine, Subrestin.

Untuk apa-apa keadaan alergi, sangat penting untuk menentukan punca hipersensitiviti - bahan yang badan bertindak balas dengan rupa gejala biasa. Untuk tujuan ini, ujian kulit khas dijalankan, di mana alergen yang paling biasa diperkenalkan ke dalam badan dalam kepekatan yang minimum. Sekiranya mungkin untuk mewujudkan alergen, pesakit perlu terus menggunakan semua langkah yang ada untuk meminimumkan hubungan.

Tatiana untuk Kesihatan Popular (www.rasteniya-lecarstvennie.ru) Google

Di dalam, semasa makan, tanpa mengunyah dan minum banyak air.

Dewasa: tetapkan 1 jadual. 3-4 kali sehari (75-100 mg / hari).

Kanak-kanak: pada umur 1 hingga 12 bulan - 1/4 dari meja. (6.5 mg) 2-3 kali sehari (ditumbuk ke serbuk, bersama dengan makanan bayi); dari 1 hingga 6 tahun - 1/4 daripada jadual. 3 kali sehari atau 1/2 jadual. 2 kali sehari; dari 6 hingga 14 tahun - 1/2 jadual. (12.5 mg) 2-3 kali sehari.

Dos itu boleh secara beransur-ansur meningkat jika tiada kesan sampingan pada pesakit, tetapi dos maksimum tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Penyelesaian untuk suntikan:

V / m, dalam / dalam (hanya digunakan dalam kes-kes teruk yang teruk di bawah penyeliaan seorang doktor!)

Dewasa: Pengambilan harian yang disyorkan ialah 1-2 ml (1-2 amp) i / m.

Kanak-kanak berumur 1 hingga 12 bulan: dos permulaan yang disyorkan adalah 0.25 ml (1/4 ampoule) dalam / m; dari 1 hingga 6 tahun - 0.5 ml (1/2 amp) v / m; dari 6 hingga 14 tahun - 0.5-1 ml (1 / 2-1 amp.) dalam / m.

Dos boleh meningkat dengan teliti bergantung kepada tindak balas pesakit dan kesan sampingan yang diperhatikan. Walau bagaimanapun, dos tidak boleh melebihi 2 mg / kg. Dalam alahan teruk, rawatan harus bermula dengan suntikan intravena lambat perlahan, selepas itu meneruskan suntikan intramuskular atau mengambil ubat di dalamnya.

Kumpulan pesakit khas (garis panduan am untuk kedua-dua bentuk)

Lansia, pesakit yang hancur: penggunaan Suprastin® memerlukan penjagaan khas, kerana Dalam pesakit ini, antihistamin lebih cenderung menyebabkan kesan sampingan (pening, mengantuk).

Pesakit dengan fungsi hati terjejas: pengurangan dos mungkin diperlukan kerana penurunan metabolisme bahan aktif ubat untuk penyakit hati.

Pesakit dengan fungsi buah pinggang yang merosakkan: mungkin perlu mengubah cara pentadbiran ubat itu dan mengurangkan dos disebabkan oleh fakta bahawa bahan aktif terutama diekskresikan melalui buah pinggang.

Suprastin - komposisi, bentuk pelepasan, sifat

Suprastin adalah antihistamin sintetik berdasarkan kloropyramine. Bahan ini dengan cepat menembusi aliran darah dan menghalang kerja reseptor histamin - penyebab serangan alahan.

Bahan aktif tertumpu dalam plasma 20 minit selepas pentadbiran dan mengekalkan kesan terapeutik sehingga 8 jam. Selepas itu, ia telah disingkirkan sepenuhnya melalui hati.

Untuk kemudahan penggunaan Suprastin dihasilkan dalam tablet dan penyelesaian untuk suntikan (digunakan untuk melegakan kecemasan serangan alahan).

Di antara ubat-ubatan lain yang antiallergic Suprastin mempunyai kelebihan yang tidak dapat dipertikaikan:

  • Ia benar-benar bioavailable terlepas dari bentuk farmaseutikal.
  • Tidak terkumpul dalam tisu, tidak menyebabkan kebergantungan.
  • Sesuai untuk bayi dari 1 bulan.
  • Selain itu mempunyai kesan antispasmodik, anestetik, dan vasodilasi.

Suprastin - petunjuk dan kontraindikasi

Suprastin ditetapkan untuk banyak patologi alergi:

  • Rhinitis alergi, termasuk bermusim.
  • Konjungtivitis.
  • Alergi kepada dadah.
  • Dermatitis
  • Urtikaria
  • Angioedema.
  • Dengan selesema akut (sebagai tambahan).
  • Vaksinasi (menggigil, ruam, demam).
  • Quincke bengkak.
  • Gigitan serangga.
  • Alahan makanan.
  • Ekzema.

Terdapat ubat dan kontraindikasi:

  • Hypersensitivity to chloropyramine.
  • Pembacaan asma.
  • Arrhythmia.
  • Infark miokardium (akut atau sejarah).
  • Kelewatan kencing.
  • Glaukoma sudut tertutup.
  • Terapi dengan perencat MAO.

Petua! Jika pesakit mempunyai masalah hati, disyorkan untuk mengurangkan dos harian disebabkan oleh masalah dengan penyingkiran dadah dari badan.

Bagaimana untuk mengambil Suprastin untuk orang dewasa dan kanak-kanak

Dos dan tempoh rawatan dengan Suprastin dikira dengan mengambil kira usia dan bentuk dadah:

  • Bayi dari 1 bulan hingga 1 tahun menunjukkan 1/4 ampoule atau ½ tablet sehari.
  • Kanak-kanak berumur 1 hingga 6 tahun ditetapkan ½ ampul setiap hari atau ½ pil dua kali sehari.
  • Kanak-kanak dari 6 hingga 14 tahun adalah disyorkan untuk mengambil 1 ampoule sehari atau ½ tablet 4 kali sehari.
  • Dewasa dan kanak-kanak dari umur 14 tahun ditetapkan 3-4 tablet atau 1-2 ampul setiap hari.

Tempoh rawatan mungkin berbeza, tetapi kursus purata ialah 10-12 hari.

Apa kesan sampingan yang perlu dijangka selepas mengambil Suprastin

Suprastin jarang menyebabkan komplikasi dari pelbagai organ dalam bentuk reaksi buruk seperti:

  • penenang;
  • sakit di kepala;
  • kehilangan kesedaran, pening;
  • keletihan;
  • penurunan tekanan;
  • takikardia;
  • loya dan muntah;
  • sakit perut;
  • anoreksia;
  • cirit birit atau sembelit;
  • anemia hemolitik;
  • myopathy;
  • masalah dengan perkumuhan air kencing;
  • tekanan intraokular meningkat;
  • semakin bertambahnya bilangan darah.

Ia penting! Sekiranya berlebihan atau tidak bertoleransi terhadap ubat mungkin berlaku koma, sawan, keruntuhan kardiopulmonari.

Suprastin, walaupun ketersediaan dan keberkesanannya, dianggap sebagai ubat yang agak serius, oleh itu, sebelum menggunakannya, anda harus berjumpa doktor.

Kandungan

Bagaimanakah Suprastin untuk alahan?

Suprastin merujuk kepada ubat antihistamin. Tindakan farmakologi utama adalah menghalang reseptor sel yang sensitif terhadap histamin. Histamine adalah sebatian biologi yang sangat aktif yang dikeluarkan apabila alergen merosakkan sel. Dengan kepekatannya yang kuat, gejala utama alahan adalah:

  • ruam kulit,
  • batuk alergi,
  • gatal-gatal dan pembakaran kulit,
  • hidung berair dan konjunktivitis sifat alahan,
  • hipotensi, rasa keletihan dan kelemahan yang tidak dinobatkan.
  • kekejangan serat otot licin
  • bengkak.

Suprastin mengurangkan keparahan manifestasi negatif alergi, mengurangkan keradangan dan mengurangkan gatal-gatal, dan mempunyai kesan hipnosis yang sedikit (tidak seperti yang dinyatakan dalam antihistamin generasi pertama yang lain).

Faedah Suprastin

Suprastin tergolong dalam ubat antikergik generasi pertama. Dan walaupun ada antihistamin yang lebih kuat, Suprastin masih merupakan ubat yang paling popular untuk alergi. Pertimbangkan kelebihannya:

  • Kesan anti-reergik dicapai dengan cepat - keadaan ini bertambah dengan ketara dalam masa setengah jam selepas mengambil ubat.
  • Mengambil Suprastin tidak mempunyai kesan negatif seperti penggunaan penggunaan ubat generasi pertama yang lain (contohnya, Dimedrol).
  • Berbanding dengan cara yang lebih moden, Suprastin jauh lebih murah, walaupun dari segi keberkesanannya tidak lebih rendah daripada mereka.
  • Ubat ini mempunyai pelbagai kontraindikasi yang kecil.
  • Ubat ini terdapat dalam bentuk tablet, dan dalam ampul. Oleh itu, dalam keadaan akut yang memerlukan campur tangan segera (edema laringeal, kejutan anaphylactic), suntikan Suprastin menjadi cara penting untuk membantu pesakit.

Bagaimana untuk mengambil Suprastin?

Suprastin ditetapkan untuk alergi pernafasan dan makanan, apabila tindak balas berlaku selepas bersentuhan dengan alergen atau ubat. Ubat ini boleh diambil sebagai langkah pencegahan, dan untuk rawatan gejala tindak balas alergi. Keanehan ubat ini adalah kesan jangka pendek, ia harus digunakan sekurang-kurangnya tiga kali sehari untuk mendapatkan kesan positif.

Dos dan kekerapan pentadbiran dipilih secara individu oleh doktor yang menghadiri. Untuk profilaksis, satu tablet sehari cukup. Untuk gejala yang teruk, sehingga 4 tablet Suprastin ditadbir setiap hari. Ambil ubat selepas makan.

Apabila mengambil ia harus diperhatikan bahawa kesan sampingan Suprastin - mengantuk, keletihan dan keletihan. Mereka boleh menunjukkan diri mereka dalam pesakit dengan cara yang berbeza, berbeza dengan ketara. Setelah menggunakan ubat, penurunan kadar penumpuan dan reaksi. Oleh itu, adalah dilarang untuk mengambil dadah kepada orang-orang yang kerja memerlukan kepekatan yang melampau atau dikaitkan dengan memandu.

Suprastin adalah kontraindikasi dalam kehamilan dan menyusu. Penggunaan serentak dengan minuman beralkohol atau persediaan berasaskan etanol boleh menyebabkan kesan sampingan yang teruk.

Berapa banyakkah anda boleh minum Suprastin?

Bagaimana untuk mengambil Suprastin dengan alahan? Tempoh terapi ditentukan secara individu - ia bergantung kepada keparahan gejala patologi, kepekaan badan terhadap ubat itu sendiri. Biasanya, rawatan dilakukan dalam tempoh 5-7 hari dengan peningkatan proses alergi. Sekiranya penyakit yang teruk, tempoh ini boleh dilanjutkan. Walau bagaimanapun, rawatan jangka panjang boleh menyebabkan kecanduan, dan ubat tidak akan berkesan seperti pada permulaan penerimaan.

Suprastin

Suprastin tergolong dalam kumpulan ubat antihistamin, penghalang reseptor histamin H1. Mengelakkan pembangunan dan memudahkan proses tindak balas alahan. Selain anti-gergasi, mempunyai kesan sedatif, hipnosis dan antipruritik yang ketara. Ia mempunyai aktiviti antikolinergik periferal, sifat antispasmodik sederhana. Mekanisme tindakan ubat ini adalah untuk menyekat reseptor Histamin H 1.

Selepas pentadbiran oral cepat diserap dalam saluran penghadaman. R-Suprastin diedarkan dengan baik di dalam badan. Kepekatan maksimum dalam darah dicapai dalam masa 1-2 jam selepas pentadbiran; Tahap kepekatan terapeutik berlangsung 3-6 jam. Ia secara meluas dimetabolismekan di hati. Separuh hayat kira-kira 14 jam. Ia dihapuskan melalui buah pinggang dan usus.

Petunjuk

Penyakit alahan - urtikaria, penyakit serum, demam, angioedema, angioedema, dan sebagainya; penyakit kulit - ekzema, neurodermatitis, sentuhan dan dermatitis toksik; tindak balas alahan berkaitan dadah; BA (sebagai sebahagian daripada terapi kompleks).

Permohonan

Ia disyorkan untuk menerima semasa makanan. Anda harus mengelak dari mengambil pil pada waktu petang.

Dos untuk orang dewasa - 1 tablet 3-4 kali sehari. Dos untuk kanak-kanak bergantung kepada umur kanak-kanak: kanak-kanak berumur 1-12 bulan - 6.25 mg (1/4 tan Ablet) 2-3 kali sehari; 1-6 tahun - 8.3 mg (1/3 tan ablet) 2-3 kali sehari; 7-14 tahun - 12.5 mg (1/2 tan dari Ablet) 2-3 kali sehari.

Dos harian tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Penyelesaian untuk suntikan dimasukkan ke dalam / m, dalam / dalam dan hanya oleh pekerja perubatan.

Dos untuk orang dewasa -1-2 ampul setiap hari.

Bagi kanak-kanak, dos awal mungkin 1/4 mpula. Dos bergantung kepada umur kanak-kanak: kanak-kanak berumur 1-12 bulan - 1/4 mpula; 1-6 tahun - 1/2 mpoule; 7-14 tahun - 1 / 2-1 ampoules. Dos harian yang disuntik p-ra untuk kanak-kanak tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Sekiranya perlu, rawatan bermula dengan pentadbiran intravena penyelesaian Suprastin, kemudian dipindahkan ke suntikan intramuskular, dan kemudian terus mengambil ubat dalam bentuk tablet.

Contraindications

Alergi kepada bahan-bahan yang termasuk dalam penyediaan; tempoh kehamilan dan penyusuan; tempoh serangan asma akut; di hadapan glaukoma; dengan adenoma prostat.

Di samping itu, pp Suprastin tidak disyorkan:

• dalam tempoh akut miokardium;

• dalam hal pentadbiran perencat MAO secara serentak;

• kanak-kanak di bawah umur 1 tahun.

Kesan sampingan

Mengantuk, kelemahan, kegelisahan, gegaran, sawan, sakit kepala, penglihatan kabur, koordinasi motor terjejas akibat ketidakseimbangan aktiviti otot, gangguan busur mungkin berlaku. Kadangkala gejala seperti senak, mulut kering, ketidakselesaan atau kesakitan di rantau epigastrik, muntah, cirit-birit atau sembelit berlaku. Mungkin perhatikan masalah kencing, pengekalan kencing, kelemahan otot, tekanan darah rendah, takikardia, arrhythmia, reaksi alahan.

Arahan khas

Dalam penyakit hati atau jantung, kelenjar prostat yang diperbesar, glaukoma sudut terbuka, kesukaran membuang air kecil, persoalan mengenai penggunaan ubat Suprastin diselesaikan secara individu dengan mengambil kira nisbah manfaat / risiko untuk setiap pesakit.

Alkohol adalah dilarang semasa rawatan.

Sepanjang tempoh rawatan, elakkan pendedahan kepada matahari.

Selepas mengambil Suprastin, rasa mengantuk mungkin berlaku, jadi tidak disyorkan untuk memandu kenderaan semasa rawatan.

Penjagaan khas diperlukan apabila mentadbirkan Suprastin kepada pesakit yang tua.

Interaksi

Suprastin memotivasi kesan dadah narkotik, hipnosis, serta analgesik narkotik dan anestetik tempatan.

Dengan penggunaan Suprastin secara serentak, kafein atau phenamine, penurunan atau penghapusan kesan supresi Suprastin pada sistem saraf pusat diperhatikan. Untuk menghapuskan kesan ini, pengambilan Suprastin boleh digabungkan dengan persediaan kafein atau phenamine.

Dengan penggunaan secara serentak dengan antidepresan trisiklik dapat meningkatkan kesan M-anticholinergic, serta kesan penghambatan pada sistem saraf pusat.

Berlebihan

Gejala

Pada kanak-kanak, keseronokan, kebimbangan, halusinasi, ataxia, athetosis, sawan, mydriasis dan imobilitas murid-murid, mengalir kulit wajah, hyperthermia; maka - keruntuhan vaskular, koma. Pada orang dewasa, kelesuan, kemurungan, koma; maka - pergolakan psikomotor, sawan; jarang - hiperthermia dan hiperemia kulit.

Rawatan

Hidangan lambung, penggunaan karbon aktif (semasa detoksifikasi pada peringkat awal overdosis akibat ubat oral); mengikut petunjuk - anticonvulsants, pengudaraan mekanikal dan langkah-langkah resusitasi lain.